Bir bebeğin dünyaya gelişi, annenin ve babanın onu kucaklarına almaları dünyanın en güzel ve anlatılmaz duygularındandır. Bu anı bebek fotoğrafçısı aracılığıyla ölümsüzleştirmek mümkündür. Hamilelik döneminden, bebeğin ilk doğum günü kutlamasına kadar periyodik şekilde bu anları ölümsüzleştirip, bir albümde toplayabilirsiniz.

 Neden Bebek Fotoğrafçısı?

 Cep telefonları günümüzde artık fotoğraf makinesi görevini de görmektedir. Bazı ebeveynler, bebek fotoğrafçısı yerine kendileri fotoğraf çekmeyi yeğliyorlar. Fakat, bu düşünce amatör çekimlerden öte gidememektedir. Çünkü mükemmel kareler yakalayabilmek hem uzmanlık hem de ekipman istemektedir.

 Alanında uzman ve profesyonel olan bebek fotoğrafçısı ışığından, kıyafetine, pozisyonundan photoshopuna kadar bütün detayları göz önünde bulundurmaktadır. Ayrıca hamilelik ve yeni doğan dönemleri hassas zamanlar olduğundan, hem sabırlı hem de işinde pratik olması gerekmektedir. Bu nedenle, gelecekte fotoğraflara bakarken “keşke şöyle, şu pozisyonda çekseydik” dememek için uzman bir bebek fotoğrafçısı ile çalışmanız en doğrusu olacaktır.

 Bebek Fotoğrafçısı Seçiminde Kriterler

 1- Bebek Fotoğrafçısı yetkin olmalıdır. Bir bebek fotoğrafçısı ile anlaşmadan önce, kariyeri hakkında araştırma yapmanızda yarar vardır. Aldığı eğitimler, kaç yıldır bu sektörde olduğu, hakkındaki yorumları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 2- Farklı konseptleri, tarzları yansıtabilmelidir. Bebek fotoğrafları çekimi özel tasarım olduğu için bebek fotoğrafçısı hangi dekorları kullanıyor, nasıl bir konsepte sahip öğrenin. Nasıl fotoğraflar istediğinizi açıkça belirtin. Fotoğrafçıdan da alternatif görüşler alın. Örnek fotoğrafları inceleyin.

 3- Kullanılacak ekipmanlar kaliteli ve profesyonel olmalıdır. Fotoğrafçılık sektöründe, ekipmanlar yüksek maliyetlidir. Bazı bebek fotoğrafçısı maliyeti düşürmek adına başlangıç seviyesindeki ekipmanlarla çekim yapabiliyorlar. Bu da kaliteyi düşürmektedir. Fotoğrafçı ile anlaşmadan önce internetten profesyonel çekim yapan makineleri araştırabilirsiniz. Fotoğrafçının hangi makinelerle çekim yaptığı, hangi baskı kağıtlarını kullandığını öğrenebilirsiniz.

 4- Bebek fotoğrafçısı ve stüdyosu hijyen olmalıdır. Yeni doğan ve bebekler için hijyen büyük önem taşımaktadır. Hastane ortamı hijyenik olduğundan, hastane ortamında çekimlerde bebek fotoğrafçısı da beden, kılık-kıyafet ve ekipman hijyenine dikkat etmelidir. Stüdyo çekimlerine geçmeden önce mutlaka stüdyoyu ve malzemeleri kontrol edin. Temiz ve hijyenik olduğundan emin olduktan sonra çekimlere başlayın.

 5- Çekim sonrası sürpriz fiyat çıkarmamalıdır. Yeni doğan, bebek fotoğrafları özel çekime girdiğinden, fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Fiyat araştırması yaparken, kullanılan ekipmanların profesyonelliğine, fotoğrafçının uzmanlığı ve alanındaki deneyimine, hangi paketleri sunduğuna dikkat etmelisiniz. Kaç poz çekileceği, hangilerinin photoshoplanacağı, nasıl bir albüm hediye edileceği, fotoğraf kağıtlarının baskı kalitesi gibi unsurlara dikkat edin.

 Photoplay Fotoğrafçılık Eğitimi

 Birçok insan en güzel anlarını unutulmaz kılmak için ya kendileri fotoğraf çekiyorlar ya da bebek fotoğrafçısı ile çalışıyorlar. Kendileri fotoğraf çekenler, çoğunlukla istedikleri kareleri yakalayamıyorlar. Doğal olarak da bunun üzüntüsünü yaşıyorlar. PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu, Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Eğitim Programı adı altında fotoğrafçılık eğitimi veriyor. Bu programa katılarak siz de bebek fotoğrafçısı olabilir, bebeğinizin ve ailenizin fotoğraflarını çekerek, mükemmel kareler yakalayabilirsiniz.

 Phototravel Fotoğraf Gezileri

 İnsan ve durum manzaraları dışında doğaya açılmak isteyenler için PhotoTravel fotoğraf gezileri düzenleniyor. Hem doğa yürüyüşü yapmış hem de doğadan muhteşem manzaralar yakalamış olursunuz. Ayrıca, nasıl fotoğraf çekeceğiniz hakkında ipuçlarını da öğrenmenin avantajını yaşarsınız.